Pastelowe podkładki pod kubki

Wiosnę w Czarodziejskiej Chatce rozpoczęłam pastelowo, bo kolory takie uwielbiam od dawien dawna (choć wspominałam już, że nie od zawsze, bo jeszcze kilka lat temu na ich widok robiło mi się niedobrze – aż trudno mi teraz w to uwierzyć). Czy można tych kolorów nie lubić – nawet jeśli takie oczywiste? No ja w tej chwili nie umiem i obserwuję modę na te barwy już od dawna – nieprzerwanie trwa. Idąc więc za falą popularności stworzyłam podstawki pod kubki a la kotki. Dość proste w realizacji, minimalistyczne w formie, ale za sprawą kolorów mają to “coś” – tak przynajmniej na nie patrzę i po cichu liczę na to, że ktoś zechce je gościć u siebie.

Fajnie prezentują się w różnych mieszkaniowych aranżacjach, a jak wiadomo to czasem właśnie taki mały szczegół odmienia wnętrze i najbardziej przykuwa uwagę. Mogą więc zatem zagościć na kuchennym stole lub salonowym stoliku, ale równie dobrze odnajdą się też na komódkach i w dziecięcych pokojach (w pokoju Zuzi już wypróbowane). Oczami wyobraźni widzę je też jako kocią girlandę rozwieszoną między półkami. Niekoniecznie dla miłośników kotów. Zuzia wykorzystuje podkładki, jako dywaniki dla swoich małych lal.

W planach mam jeszcze wykonanie kilku innych kompletów w różnych wersjach kolorystycznych – ot taki mój osobisty odpoczynek po dzierganiu maskotek. Czasem trzeba.

szydełkowe podstawki kot

Być może zwróciliście też uwagę na pastelowo różową tackę. To efekt moich ostatnich odwiedzin sklepu Netto – miałam kupić świetlne kule, ale niestety ich już nie było, a z pustymi rękoma wyjść, no tak jakoś…

 • Ale śliczności! Jestem totalną kociarą, więc się rozpływam nad tymi podkładkami 🙂

 • Są śliczne!!! Mój blog Ma i Bla

 • Szydełkowa pasja Kaśki

  A ja myślałam, że to miśki :(. Bez względu na gatunek są świetne i nawet różowy kolor mi nie przeszkadza, chociaż generalnie go nie cierpię :).

 • Gdy przeczytałam tytuł posta, byłam pewna, że znów mnie czymś zaskoczysz i nie zawiodłam się 🙂 Śliczne są te podkładki, niby proste, bez udziwnień, a jednak nietuzinkowe 🙂 Urocze. Pięknie by wyglądały też w postaci girlandy. Pozdrawiam serdecznie!

 • Urocze podkładki! Świetnie dobrane kolorki.
  Pozdrawiam
  Ewela

 • Śliczne podkładki! Piękne pastelowe kolorki dodają im jeszcze uroku 🙂

 • Moje kolory:) Uwielbiam. A tacka – od razu wpadła mi w oko:)