Czapka w prążki

Jaka jest zima każdy widzi : ) w końcu przyszła (choć podobno od jutra ma być coraz cieplejsza i nawet może temperatura zaplusuje – oj chciałabym), ale mam nadzieję, że moja decyzja o wyszydełkowaniu sobie wreszcie czapki nie pójdzie na marne. Pewnie pamiętacie moje marudzenie, że nie znoszę czapek, bo po prostu nie ma chyba na świecie takiej, w której wyglądałabym dobrze – no mam jakiś taki kształt twarzy (raczej kwadrat), że ciężko dobrać coś sensownego – był już beret i inne czapki, ale tym razem musiałam zrobić czapkę, która pasowałaby kolorystycznie do mojego komina. Tak się złożyło, że zostało mi jeszcze od niego sporo włóczki.

Padło na wzór prążkowany z wykorzystaniem słupków reliefowych (słupków nakładanych na prawo i na lewo) sprawiają one, że czapka jest niezwykle elastyczna i rozciągliwa). Szydełkowałam czapkę podwójną włóczką i wmieszałam w złoto trochę szarości. Tym razem nie dziergałam na okrągło, ale stworzyłam prostokąt, który połączyłam z boku i od góry. No i jeszcze pompon, żeby dopełnić całości.

Jeśli ktoś chciałby obejrzeć mały tutorial, to jest tego sporo w sieci – np. TU.

Efekt? Czapka nawet mi się podoba – jak wygląda na mojej głowie, to już inna sprawa. Jakoś zdjęć, a raczej ich kolorystyka pozostawia wiele do życzenia, bo robione wieczorową porą przy sztucznym świetle – co zresztą widać : )

szydełkowa czapka z pomponem

Dziś była jej premiera i po zdjęciu czapki w pracy przypomniałam sobie dlaczego jeszcze nie lubię nakryć głowy. Mam dość krótkie włosy (które czasem traktuję żelem lub innym kosmetykiem utrwalającym ułożoną fryzurę), które odpowiednio ułożone są ok, ale czapka właśnie mocno psuje efekt – pewnie wiecie, o co chodzi : ) No ale trudno – jest za zimno na „bez czapki”.

szydełkowa czapkaczapka na szydełku

I w temacie czapki, to byłoby chyba na tyle. Co dalej? Pomyślę, bo na pewno teraz będę potrzebowała rękawiczek, więc może właśnie – do kompletu…no i serca jakieś, serca….