Szydełkowanie koralikami

Bransoletka bead crochet

bransoletka bead crochet

Już dawno temu miałam wypróbować tę technikę tworzenia bransoletek, ale oglądając cuda na innych blogach zawsze dochodziłam do wniosku, że to musi być bardzo trudna rzecz, a na pewno bardzo żmudna i czasoczłonna. Jedyne, co pozwalało mi wciąż wracać myślami do tej urokliwej metody, to to, że wykonuje się ją za pomocą szydełka, korzystając ze splotów szydełkowych. Skoro umiem szydełkować – myślałam, to na pewno uda mi się pojąć zasady koralikowania.

bransoletka bead crochet

Nie było jednak tak wesoło. Spróbowałam raz – poddałam się, bo wyszła mi jakaś plątanina koralików. Potem drugi raz – było jeszcze gorzej. Jako, że nie należę do osób zbyt cierpliwych, jeśli chodzi o czekanie na efekty, to zaczęło włączać mi się już zniechęcenie. Obejrzałam kilka tutoriali, kilka filmików, poczytałam o technice i dałam sobie jeszcze jedną szansę. Niestety i ta zakończyła się porażką. I pewnie, gdyby nie to, że dotarły do mnie zamówione czeskie koraliki Rokail Preciosa ze sklepu Stoklasa, to nigdy już bym do tej techniki nie powróciła. Nie dając za wygraną, zasiadłam więc do koralików raz jeszcze. Tym razem się udało – już wiem, że robiłam jeden błąd i to dlatego koraliki nie układały się po mojej myśli. Już jest dobrze.

I tak powstała moja pierwsza bransoletka wykonana w technice bead crochet – szydełkowanie koralikami. Jestem z niej dumna, bo jednak długa była droga, zanim mogłam się cieszyć widokiem bransoletki : ) Przymierzam się także do stworzenia malej instrukcji krok po kroku, zbierając w niej wszystkie potrzebne informacje i zwracając uwagę na to, co najistotniejsze.