Ozdoby

Bransoletka z makramą

bransoletka makrama

Witajcie. Czasem trzeba odpocząć od szydełka i przejrzeć swoje zbiory “rzeczy różnych”. Znalazłam w nich, na przykład, woskowany bawełniany sznurek w kolorze brudnego różu o średnicy 1 mm. Producent napisał, że można z niego wykonać bransoletki lub naszyjniki, wykorzystując na przykład metodę shamballa lub scubi. Oczywiście musiałam koniecznie dowiedzieć się, co to za nazwy i takim sposobem stworzyłam swoją pierwszą makramową bransoletkę. Jak się okazało ten podstawowy splot jest bardzo prosty, a daje fajny efekt – zwłaszcza, gdy wplecie się w bransoletkę jakieś urodziwe koraliki. Ja swoje mam ze sklepu stoklasakoraliki Glance.

Do bransoletki dołączyłam zakończenie oraz zawieszkę – płatek śniegu – ot takie moje skojarzenie z kolorami koralików, a poza tym jak na Boże Narodzenie spadnie nieco takich pięknych płatków, to wcale się nie obrażę : )

Oczywiście na tej jednej bransoletce nie poprzestanę i mam już kolejne wizje kolorystyczne. Na pewno przygotuję też opis wykonania tego typu bransoletki “krok po kroku”. Być może ktoś zechce skorzystać.