Pomysł na prezent dla dziecka, Szydełkowe maskotki, Szydełkowe misie

NIE WIEM, CO KUPIĆ DZIECKU NA PREZENT

Pamiętam dobrze te czasy, kiedy nie miałam jeszcze własnego dziecka i stawałam przed problemem kupna prezentu dziecku znajomych, czy dzieciom brata. Piszę o tym w kategorii problemu, bo serio tak to wyglądało od mojej strony. Myślę sobie, że każdy, kto choć raz chciał kupić jakiemuś dziecku prezent doskonale mnie rozumie.

Dzisiaj dzieci mają naprawdę wszystko – począwszy od kolorowanek, rzeczy papierniczych, klocków, przez lalki, samochodziki (różnej maści), aż po audiobooki, książki, gry komputerowe i sprzęt elektroniczny. Takie mamy czasy. Kiedyś nie było takiego ogromu zabawek w sklepach, więc rodzice kupowali swoim pociechom to, co było dostępne. Mieli też łatwiej sprawić dziecku niespodziankę. Teraz dużo trudniej powtórzyć się z prezentem dla dziecka. Mimo wszystko trafić w zainteresowania dziecka, a przy tym kupić coś, czego nie ma i co go naprawdę ucieszy – nie jest łatwym zadaniem.

Dziś niezwykle cenię sobie to, co proste i co sprawia, że dziecko może bawić się daną rzeczą na wiele różnych sposobów. Na pierwszym miejscu stawiam zawsze jakieś kreatywne zabawki i rękodzieło. Daje mi to pewność, że prezent będzie unikatowy, a przy tym nie zostanie rzucony po 5 minutach zabawy w kąt.

Znalazłam też pomysł na prezent, który zawsze się sprawdza, łącząc w sobie unikatowość i potrzeby dziecka. Mam tu na myśli maskotki, a nade wszystko misie wykonane ręcznie. Technik tworzenia jest bardzo wiele – miś może być uszyty, wydziergany na drutach, czy wyszydełkowany. Gwarantem oryginalności jest tu właśnie fakt, że dany miś został wykonany na specjalne zamówienie. Wyjątkowa maskotka dla wyjątkowego dziecka.

Czy wiesz, że misie są najbardziej ponadczasowymi zabawkami dla dzieci?

Misie i maskotki w ogóle, towarzyszyły dzieciom od dawien dawna – kiedyś jeszcze zrobione z gałganków, kawałków materiału. Skąd taki fenomen misiów? Czy istnieje w świecie zabawek coś równie przytulaszczego, jak miś? Coś, co można tulić, ściskać, zabierać ze sobą do łóżka i zasypiać u jego boku? No własnie – nie 🙂

Miś wychodzi na przeciw wielu potrzebom dziecka – zaspokaja potrzebę posiadania czegoś tylko dla siebie. Do tego także dziecięcą potrzebę bliskości i tulenia. Miś – to niby tylko kawałek materiału, ale dziecko widzi w nim towarzysza radosnych chwil, jak i tych smutnych – ze łzami w oczach. Jest tym, któremu bezkarnie można się wyżalić i wypłakać.

Pomysł na moje maskotki i misie, które dziś tworzę wziął się właśnie z chęci podarowania dzieciom unikatowych zabawek – do tulenia i towarzyszenia. Rękomisie mają swój niepowtarzalny charakter. Długo szukałam stylu mordki misia, który sprawiałby, że dziecko od razu zaprzyjaźniałoby się owym misiem. Myślę, że znalazłam, a potwierdzają to wszyscy, którzy zamówili u mnie misia dla własnego dziecka, czy też dla znajomych dzieci.

Jeśli chcesz poznać, jakie misie powstają w Czarodziejskiej Chatce, zapraszam Cię do półki z maskotkami.

W tym artykule napisałam słów kilka o tym, dlaczego każde dziecko powinno posiadać swojego misia. Korzyści jest naprawdę wiele.