Szydełkowe maskotki, Szydełkowe misie

Czekoladowy mini miś

szydełkowy miś

Najpierw powstała jego siostra, ale to on przedstawi się Wam pierwszy (no jakoś się nie mógł doczekać, a ja z nim). Mini miś powstał z włóczki w kolorze mlecznej czekolady, a na misiowy kuperek włożył wyszydełkowane czerwone spodnie na szelkach. Ten kolor włóczki, jak dla mnie, jest taki typowo misiowy. Pamiętam, jak dziś mojego ukochanego dużego misia z dzieciństwa. Był właśnie taki brązowy, dużo dużo większy – miał niezwykle mądre spojrzenie, gruby brzuszek, otwarty pyszczek (pamiętam, jak bawiłam się w kościół i udzielałam mu komunii) ruchome łapki i nóżki. Niestety nie wiem, co się z nim stało – któregoś razu po prostu zniknął i był to chyba czas, kiedy nie płakałam już za zagubionymi zabawkami. Może dlatego.

Dziś już nie sprzedaje się takich miśków, bo te stylizowane na stare, to już nie to samo. Nie tworzy się już tak pięknych bajek o misiach. Tylko we wspomnieniach są jeszcze takie.

Więc taki właśnie miś. Przed oczami widzę nawet małą scenkę – pan miś z panią misią i misiowymi dziećmi zasiadają przy malusim drewnianym stole, na malusich drewnianych krzesełeczkach. Jedzą owsiankę malusimi łyżkami i pięknie sobie mieszkają w swoim misiowym turkusowym domku.