Filcowe, Ozdoby

Filcowa zawieszka – baranek

Święta Wielkiej Nocy już tuż tuż. I taki czas świetnie motywuje do stworzenia jakichś fajnych dekoracji świątecznych, a u Was tak ich wiele… Zaczynam na razie nieśmiało, nie licząc oczywiście moich szydełkowych wytworów (zmagam się z dużą serwetką do koszyczka), i filcowo. Zaopatrzyłam się w nowe arkusze filcu – tym razem w sklepie stoklasa.pl (moje nowe odkrycie – jeśli nie znacie, to polecam, bo mają bardzo bogatą ofertę). Ten filc jest dużo bardziej miękki, można go kupić w miksach kolorystycznych i znacznie lżej się go zszywa – nitka się nie plącze. Mam więc ambitny plan przygotować jeszcze kilka innych ozdób.

A tym razem zawieszka – czarno-szary baranek. Do ozdoby dodałam dwa serca (fioletowe i różowe) i lekko różową wstążkę w białe kropeczki. Całość zszyłam białym kordonkiem. Na końcu wypchałam wypełniaczem do poduszek.

A oto schemat do tego baranka.

baranek z filcu

Zamierzam stworzyć jeszcze kilka innych filcowych zwierzątek (nie może oczywiście zabraknąć króliczków, kurek) i zawiesić je wszystkie na jakichś wiosennych gałązkach. Tę myśl goni już następna, żeby przygotować kilka wydmuszek i zdekupażować je. Czy starczy czasu? Wszyscy dobrze wiemy, jak to jest przed świętami…najpierw obowiązki, potem przyjemności : ))