Socialmedia

Kalkulator cen rękodzieła – pobierz za darmo

Od kilku lat działam już w swojej małej firmie Czarodziejska Chatka jako twórca rękodzieła i wiem, jak trudne bywają początki – zwłaszcza, gdy przychodzi do ustalenia cen swoich prac.

My rękodzielnicy mamy szczególną więź ze swoimi pracami. W ich stworzenie wkładamy często całe swoje serce, zaangażowanie i pasję. Ciężko przychodzi nam, więc oszacowanie, ile mogłaby kosztować dana rzecz. Często wynika to też z braku pewności siebie i świadomości, że rękodzieło jest dobrem luksusowym i jest warte sporo.

Na cenę rękodzieła powinien składać się nie tylko koszt materiałów, ale koszt godziny naszej pracy. Najniższa średnia krajowa za godzinę pracy w roku 2020 wynosi 17 zł, więc każda nasza godzina praca x 17 (o ile chcemy wypłacać sobie najniższą średnią godzinową). Do tego koszty prowadzenia firmy, które trzeba umiejętnie rozłożyć w cenach produktów. No i jeszcze wszystko to, co kosztem jest – czyli szkolenia, różnego rodzaju narzędzia, prowadzenie strony www (koszt hostingu, domeny), reklama, itp.

Jak umiejętnie to wszystko wkalkulować w ceny pojedynczych produktów? Jak wyceniać rękodzieło? Mam na to świetny patent. Stworzyłam KALKULATOR CEN RĘKODZIEŁA, który policzy to wszystko za Ciebie. Wystarczy, że wpiszesz potrzebne informacje do excela.

Jeśli chcesz otrzymać ode mnie link do darmowego kalkulatora cen rękodzieła, który wyliczy, ile powinny kosztować Twoje prace, skorzystaj z poniższego formularza.

UWAGA: po otwarciu linku z maila należy pobrać na dysk arkusz excel i wybrać tryb edycji – dopiero wtedy można będzie korzystać w pełni z kalkulatora.

PS. Będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się swoja opinią o kalkulatorze w komentarzu. “Dziękuję” też bardzo chętnie przyjmę 🙂 Jeśli będziesz dzielił się gdzieś kalkulatorem wspomnij, proszę, kto jest jego autorem 🙂 (www.szydelkowe-chwile.pl)