Szydełkowe maskotki, Szydełkowe ozdoby

Kolorowe serca szydełkowe

Do dnia świętego Walentego jeszcze kilka dni, ale myślenie o tym święcie (ale zdecydowanie w wersji niezamerykanizowanej) tak mnie jakoś natchnęło i powstało kilka kolorowych serduszek. Niektóre z nich lekko ozdobiłam i już wiszą sobie w Zuzankowym pokoju.

kolorowe serca szydełkowe

A mały biały miś z wyszytym serduszkiem powstał już jakiś czas temu, ale jeśli serca, to i on.

Wiecie, jak tak się ostatnio przechadzałam po sklepach różnych i patrzyłam, jakie prezenty walentynkowe oferują, to hmm… Mogłabym je określić jednym zdaniem – kicz i to w dodatku słabej jakości kicz. Jakieś poduszki serduszka, jakieś przytulanki ze słabej jakości materiałów – jakby zaraz miały się porwać. Jakieś figurki pomalowane od niechcenia. No jakoś tak – nieestetycznie. I patrząc na to wiem, że nasze rękodzieło jednak nie ma sobie równych. Prawda?

serce na szydełku

A w trakcie oczekiwania na przesyłkę włóczek dziergam małe maskotki – wpadłam po uszy w przygodę z amigurumi. To tak a propos zbliżających się walentynek.

Ach i zapomniałabym – jestem teraz na etapie szukania półki do kuchni. Najlepiej, aby była tylko na talerze – z blokadą, żeby nie spadły i z haczykami do powieszenia filiżanek/kubków – COŚ TAKIEGO lub TAKIEGO. Najchętniej dokonałabym wymiany – półka za wszystko, co umiem zrobić i co byłoby potrzebne (maskotki, poszewki na poduchy, koszyki, kapcie, szaliki, ozdoby). Gdybyście znały kogoś, kto mógłby mi pomóc lub ewentualnie wiedziałybyście, gdzie można taką półkę znaleźć, dajcie proszę znać. Dzięki wielkie.