Szydełkowe serwetki, Szydełkowe wzory

Szydełkowy filet – serce

Jeszcze będąc nad morzem wydziergałam takie małe serwetki  (jako kolejne z serii pastelowo różowych i filetowych), a że serce to motyw bardzo uniwersalny, to właśnie one zdobią moje siatkowe serwetki. Dodatkowo wyszydełkowałam małą bordiurę – myślę, że nadała takiego lekko romantycznego charakteru (a ten uwielbiam bardzo).

I wpisując się nieco w ten cały romantyzm, którego na co dzień jakoś mało, to napiszę Wam, że czasem marzy mi się taka błoga chwila (błoga do granic możliwości), że siadam sobie na werandzie domku na wsi (jeszcze go nie mam – niestety i czy mieć będę, to też zagadka spora) o brzasku dnia na wygodnej białej ławeczce wyścielonej piękną tkaniną w kwiaty. Na drewnianym stoliku pokrytym sielskim obrusem stoi pięknie porcelanowa filiżanka z najlepszą na świecie kawą. Spodek na romantycznej filetowej serwetce. Kwitnące kwiaty. Lampiony ze światłem świecy gubiącym się już w nieśmiałych przebudzeniach słońca. I patrzę sobie, jak wstaje dzień, jak rosa lśni na trawie, jaki jest spokój, jaka cisza gra dookoła, jak niczego nie muszę, jak nie ma czasu, który by gonił…

No właśnie taka serwetka – mała rzecz, a cieszy oko – przynajmniej moje i fajnie wpisuje się w herbaciane/kawowe nastroje : )

page2

Zaczęłam też dziergać nieco większą rzecz dla siebie – ażurkowy sweterek i muszę być w tym zawzięta, bo zamierzam skończyć go, choćby nie wiem co – może oglądanie meczy mi w tym odrobinę pomoże. Lubię patrzeć jak tylu “facetów” gania za piłką – wiecie? (nawet czasem się emocjonuję) : ) a żeby tak doszczętnie nie marnować czasu wypada wziąć do ręki szydełko i robić swoje. Czasem za sprawą dogrywek kładłam się spać około 1 – to już chyba przesada, a znowu nie jestem jakąś wielką fanką piłki nożnej, ale jak już zacznę oglądać jakiś mecz, to chciałabym obejrzeć do końca : )

PS. Dla chętnych umieszczam schemat szydełkowego filetu – serca (powiększenie po kliknięciu na obrazek)

szydełkowy wzór na filet - serce
szydełkowy wzór na filet – serce