Bardzo ogólne, Szydełkowe serwetki, Szydełkowe wzory

Wakacyjne filetowanie w Chłapowie

Witajcie po kolejnej długiej przerwie. Cieszę się baaardzo, że wreszcie mogę do Was napisać, ale żal, że mój urlop już dobiega końca (w środę czas wracać do pracy). Ostatni tydzień spędziliśmy w Chłapowie (oczywiście bywaliśmy też we Władysławowie, Jastrzębiej Górze, Helu). Było uroczo – i pomyśleć, że kiedyś nie przepadałam za morzem (wydawało mi się nudne – teraz odnajduję w nim to, co najpiękniejsze). Odpoczęłam, naładowałam akumulatory i znalazłam nowe pokłady energii – ciekawe na jak długo mi ich starczy : )

chłapowo wakacje

page1

Kiedy wieczorami (po całodziennym włajażowaniu i plażowaniu) wracaliśmy do naszego pokoju, kiedy zapadała cisza, a w TV leciał kolejny mecz, znajdowałam czas na szydełko, bo oczywiście nie mogłam go zostawić na tak długi czas w domu. Morskie krajobrazy świetnie inspirują.

Wydziergałam kilka filetowych serwetek. Tę, którą pokazuję poniżej stworzyłam podczas kilkugodzinnej podróży do Chłapowa. Zamarzyła mi się serwetka z czajniczkiem. Ozdobiłam ją falbanką (zdjęcia stworzone jeszcze tam). I tak między jednym wieczornym meczem a drugim szydełkowałam i szydełkowałam. W kolejnych odsłonach pokażę inne wersje serwetek : )

szydełkowy filet czajnikA dla wszystkich zainteresowanych wzorem umieszczam schemat (powiększenie po kliknięciu w obrazek):

szydełkowy wzór filet